Haber Gördes Gördes'in Güncel Haber Sitesi - Anasayfa
Yazı Boyutu : 12 punto 14 punto 16 punto 18 punto

İlk Hac Kafilesini Dualarla Uğurladık

İlk Hac Kafilesini Dualarla Uğurladık 03 Ekim 2011 10:41
Hac Kafilesi kutsal topraklara hareket etti.
İlçemizden bu yıl hacca gidecek adaylardan oluşan ilk kafileyi, hafta içerisinde dualarla uğurladık. Bu yılın hac mevsiminde, hacca gidecek 45 adaydan 43’ü Diyanet organizasyonuyla yola çıkıyor. 2 aday şirket marifetiyle bu görevini yapacak.

30 Eylül Cuma sabahı Divan camiinde coşkulu ve heyecanlı bir kalabalık vardı. Günün Cuma olmasının manevi havası elbet farklıydı. Bu yüzden sabah namazında cemaat kalabalıktı. Ancak ilk hac kafilesinin aynı saatlerde uğurlanacak olması yüzünden, cemaat daha anlamlı bir hareketlilik kazandı.

Hac yolculuğu için hareket edecek kafilede yer alan 17 hacı adayının yakınları, akrabaları ve dostları Divan camii etrafından büyük kalabalıklar oluşturdu. Sabah namazının kılınmasından sonra, adaylar yakınlarıyla helalleştikten sonra, ilçe müftüsü Şevki Kesici tarafından dua yapıldı. Cami avlusuna sığmayan heyecanlı kalabalık, müftü Kesicinin duasına hep bir ağızdan ‘amin’ diyerek eşlik etti.

Diyanetin organizasyonuyla otobüse binen ve 17 kişiden oluşan ilk kafile dua ve gözyaşları arasında mukaddes topraklara hareket etti.

İLÇEMİZDEN 45 KİŞİ HACCA GİDİYOR

Hac görevini yapmak için kutsal topraklara gidecek olan hemşerilerimiz belli oldu. Diyanetin kura çekimi sonucu, ilçemiz genelinde 45 hemşerimiz hac görevi için kademeli olarak yola çıkacak. Yolculuğa çıkacak 45 isimden 19’u erkek, 26’sı bayan adaylardan oluşuyor.

Edinilen bilgilere göre, ilçemizden hacca gidecek 45 isimden sadece 2 tanesi şirketle, diğer 43 tanesi Diyanet organizasyonuyla bu görevini yapacak. Diyanetin ‘normal’ ve ‘müstakil’ hac tipiyle kutsal göreve çıkacak olan Gördesli adayların ilk kafilesi; 30 Eylül 2011 tarihinde hareket edecek.

İkinci kafile 16 Ekim, son kafile ise 27 Ekim tarihinde yola çıkmış olacak. İlçemiz Diyanet camiasında, görevli olarak bu yıl hacca bir tek kişi gidiyor. Kabasakal Camii imam hatibi Bülent Şahin görevli olarak bu yol mukaddes topraklarda olacak.

İlçemizden bu yıl hacca gidecek olan 45 kişi, şu isimlerden oluşuyor:

Nihat Eraslan, Fatma Eraslan, Güngör İnci, Zeliha İnci, Atike Karaboğa, Hasan Peker, Ayşe Peker, Haşim Kafadar, Fatma Kafadar, Süleyman Kösem, Eşe Kösem, Fatma Demir, İbrahim Emre, Döne Emre, Muharrem Güler, Emine Güler, İsmail Yiğit, Fatma Yiğit, Mehmet Dere, Emine Dere, Nimet Dere, Hasan Kahraman, Emine Kahraman, Emine Kahraman, Ahmet Yavuz, Hasibe Yavuz, Fadime Karayel, Hatice Yamanlı, Hasan Yamanlı, Nevriye Hoşaf, Yakup Dere, Osman Karabacak, Ayşe Büke, Zeliha Karabacak, Münir Atabey, Emine Atabey, İbrahim Tozun, Hatice Tozun, Ahmet Yenikaya, Düriye Yenikaya, Kudret Yücesoy, Necla Yücesoy, Mürşide Yaran, Zekeriya Demir, Zeynep Demir

Bu haber 1857 defa okundu.
<< Önceki || Sonraki >>
Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız Misafir rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayın okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kısa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Yorumlar (0/0)
Diğer Güncel Haberleri :
<<
>>
Yazarlar
1 2 3
Prof.Dr. Ayşe İLKER

Basiret Zamanıdır

Op.Dr.Kasım KANBERLER

Pankreas Hastalıkları-II

Prof.Dr.Süleyman Sami İLKER

Eğitime Katkı ve Hizmet Derneği

A.Mithat KÜÇÜKMUTLU

Yetim Ali

Nur Gülümser İLKER

Varlığı SevmekAna Sayfaya Dön

iphone 4 satin al » Sitene Ekle  » Anasayfa Yap   » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
2009-2012 Tüm haklari saklidir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayinlanamaz.